Храм Святої Трійці с. Семиполки

с. Семиполки,
Остерское шоссе, 38-а

Історія свято-Троїцького храму с. Семиполки

Храм Святої ТрійціЩе 1647 р. в історичних документах згадується про Свято-Троїцький храм с. Семиполки Остерського повіту.  В 1893 р. був побудований дерев'яний храм в честь Святої Трійці з приділом в честь Успіння Пресвятої Богородиці. Під час Великої Відчизняної війни храм згорів. Після війни було побудовано інший храм на кладовищі, який під час хрущовських гонінь в 1962 р. було закрито і розібрано. Віруючі семиполчани ходили молитися в Свято-Миколаївський храм села Калита.

В 1991 р. общині віруючих с. Семиполки було передано для звершення богослужінь колишнє приміщення сільського гуртожитку, а вже в 1993 р. сільською радою виділено місце під будівництво типічного храму.  Цього ж року місце під храм було освячено, але після переводу настоятеля отця Петра Слободяна до с. Калита,  будівництво декілька років поспіль не вдавалося розпочати.

Тільки в 2002 р. закипіло будівництво стараннями новопризначеного настоятеля священика Миколая Лесько, випускника Київської Духовної Семінарії.

Сучасний стан. На сьогодні парафіяни на чолі з настоятелем моляться в будинку, пристосованому для звершення богослужінь в центрі села.  Звершується будівництво великого цегляного храму неподалік від шосе сполученням Київ-Чернігів.  Настоятель окрім звершення богослужінь у храмі та виконання треб відвідує хворих у місцевій лікарні, духовно оформляє військовослужбовців військового містечка , часто відвідує школу та взагалі приймає активну участь в житті села, благословляючи та заохочуючи сільські ініціативи щодо поминальних та святкових заходів.

Як добратися. До Семиполок можна добратися автобусами: «Київ-Козелець», «Київ-Калита», «Київ-Чернігів» від станції метро «Лісова».

Настоятель протоієрей Миколай Лесько народився 7 квітня 1976 р. в селі Копашново Хустського району Закарпатської області в сім'ї віруючих селян. З 1983 по 1993 рр. навчався в місцевій середній школі. Після школи служив у рядах збройних сил України в м. Харків.  В 1996 р. ніс послух чтеця в Свято-Покровському храмі м. Джанкой АР Крим.

З 1998 по 2002 рр. навчався в Київській Духовній Семінарії.

З 2003 по 2007 рр. навчався в Київській Духовній Академії.

В 2002 р. був рокоположений в сан диякона Блаженнішим Володимиром Митрополитом Київським. 15 червня 2002 р. Преосвященнішим Павлом єпископом Вишгородським рукоположений в сан священика і призначений настоятелем Свято-Троїцького храму с. Семиполки.

Своїм  активним служінням, проповіддю та принциповістю в питаннях віри отець Миколай завоював великий авторитет не тільки серед  парафіян, тому його завжди радо приймають у всіх домівках парафії.

Храм Святої Трійці с. Семиполки

Храм Святої Трійці с. СемиполкиХрам Святої Трійці с. Семиполки