Храм Покрови Божої Матері села Синяк

Храм Покрови Божої Матері села СинякНастоятель:

Адреса храму:
Київська обл., Вишгородський р-н, с. Синяк
вул. Овчаренко, 6
тел./факс: (04596) 35-0-35

Коротка історія поселення і храму

Храм Покрови Божої Матері села СинякПро походження назви «Синяк» існує кілька легенд, але встановити, яка з них більш правдива, поки не вдалося.

Велике болото, колись за декілька століть було озером. І це озеро з чистою прозорою синьою водою дістало назву Синє озеро. Корінний берег річки Кізки, що ніколи не заливався водою, зі своїми черноземно-луговими родючими грунтами почав заселятися. Утворилось поселення, яке назвали Синяком від назви колишнього Синього озера.

Коли ж на початку XX століття приїхали нові переселенці до Синяка, їм прийшлося займати гірші землі, дерново-підзолисті, піщані, далекі від колишніх озер - теперішніх боліт. Назвали ці місця Новий Синяк, а та частина Синяка, яка заселилася раніше, почала називатися Старим Синяком, і досі так зветься.

Село Синяк засновано в 1905-1908 році, в переважній більшості з безземельних селян Черкаського, Канівського та Фастівського районів, що прибули на ці простори. Саме вони і заселили ту територію села, яка зараз називається Новий Синяк. Старий Синяк був уже заселений кількома хатинами раніше і вважався хутором.

В роки німецької окупації село було повністю спалено. Воно виростало із руїн, і до 1952 року повністю було відбудовано.

Ікона в спадок із зруйнованої церкви в роки німецької окупаціїДіяльність церкви відновилася в 1996 році – відбулося перше зібрання релігійної громади.

В 1997 році – виділено тимчасове приміщення під церкву.

12 травня 1998 року – благочинним Вишгородського округу протоієреєм Димитрієм освячено землю під будівництво нової церкви.

В 2003 році – настоятелем церкви ієреєм Володимиром закладено перший камінь під будівництво церкви.

В 2010 році – на Різдво Христове, в новозбудованій церкві, звершилась перша Літургія.

27 серпня 2011 року, в день Предпразнства Успіння Божої Матері, архієпископ Переяслав – Хмельницький і Вишневський Олександр, секретар Предстоятеля УПЦ в співслужінні з єпископом Броварським Феодосієм освятили престол в честь св. Покрови Божої Матері.

Дістатися до храму з Києва можна на громадському транспорті від станції метро «Святошин», маршрутними автобусами «Святошин – Димер», «Святошин – Гаврилівка» до села Синяк.

Статистичні дані про сучасний стан приходу. Десятка храму – основа прихожан. Приход нараховує 20 – 30 осіб.

Храм Покрови Божої Матері села СинякХрам Покрови Божої Матері села Синяк