Храм Собора Архістратига Михаїла села Толокунь

Вишгородський р-н, інд.07323
с. Толокунь, вул.Шкільна, 20

Історія села і храму

Люди жили в ній місцевості здавна. Поблизу Толокуні винайдено залишки поселення доби бронзи (2 тис. р. до Р.Х.).

Пізніше на місці поселення нібито була козацька толока, звідси й пішла назва села. Перші згадки про Толокунь у історичних документах належать до 1577 р.

У 1942 р., коли село було окуповане німецькими військами, місцеві жителі залишили свої домівки та пішли жити в ліси, яких на території сільської ради велика кількість. За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчиз¬няної війни 98 жителів села нагоро¬джено орденами та медалями. На спочин про визволителів та загиблих односельців встановлені пам'ятники та пам'ятні знаки. Майже кожен рік київська група "Пошук" знаходить рештки загиблих солдатів та урочисто перепоховує у братські могили. Раніше село знаходилось на іншому місці. Під час будівництва Київського водосховища територія села була затоплена, і в 1963-1965 рр. Толокунь відбудовано на місці сільськогосподарських земель колгоспу.

Церкви у Толокуні не існувало. Парафія вважалася приписною до Свято - Нікольської церкви с.Ясногородка. Релігійне життя толокунців полягало у відвідуванні церков у найближчих селах, а також у звершенні молебнів і треб приїжджими священиками. Днем села у Толокуні завжди вважався церковний празник Собору архистратига Божого Михаїла. З 2006 року вірян с.Толокунь почав духовно окормляти настоятель найближчого Ясногородського храму священик Ніколай Горюнов. У 2010 року за сприяння голови сільради Кальченко Наталії Василівни було виділено земельну ділянку у гарному місці під будівництво храму архистратига Михаїла. Поки йде пошук благодійників, богослужіння звершуються у вагончику. Богослужіння регулярно відвідує 5-7 прихожан, на Велике ж свято може зійтися до 30 вірян, переважно жінок пенсійного віку.

Схема проїзду: м.Київ, площа Шевченка, автостанція «Полісся». Автобус «Київ – Сухолуччя». Їде  до повороту на Толокунь годину і 10 хвилин.
Часи відправлення з Київа: 9-25; 12-55; 16-40. Від повороту на Толокунь до Київа: 6-50; 11-05; 14-50.

Храм Собора Архістратига Михаїла села ТолокуньНастоятель храму протоієрей Миколай Юрійович Горюнов народився 22.11.1971. у місті Перм (Російська Федерація). Батько - Горюнов Юрій Ніколайович, помер у 1980. Мати – Горюнова –Марія Федорівна, пенсіонерка. У 1982 році сім'я переїхала у місто Євпаторію (АР Крим). Після закінчення ЗОШ у 1989 році навчався на економічному відділенні Московського інституту інженерів залізнодорожнього транспорту. У 1993 році перевівся на економічне відділення Кримського аграрного університету. Працював за спеціальністю у малому приватному підприємстві. Ніс послух алтарника у Свято – Нікольському соборі м.Євпаторія. У 1999 році одружився з Омелянчук Вірою Володимирівною. Переїхав жити у м.Вишгород, мешкає по сьогоднішній день. У тому ж році поступив на очне відділення Київської Духовної семінарії. У 2001 році прийняв сан диякона. Був нагороджений двійним орарем. КДС закінчив у 2002 році, і був прийнятий до числа студентів Київської Духовної академії. У 2004 був рукопокладений у сан священика та направлений на служіння у с.Ясногородку. З 2004 по 2009 роки служив за сумісництвом у с.Глібівка Вишгородського р-ну. За ці роки в цих двох селах були побудовани храми. З 2006 року служить за сумісництвом у с.Толокунь. З 2011 служить також за сумісництвом у с.Сухолуччя. У 2009 році був удостоєний сану протоієрея. Має трьох доньок. День Ангела відзначає 19 грудня.