Храм святителя Миколая с. Жукин

Вишгородський р-н,
с. Жукин
вул.Дружби

Історія і сучасний стан храму

Храм святителя Миколая с. ЖукинХрам Святителя Миколая архієпископа Мир Лікійських чудотворця села Жукин почав будуватися в 1990 р. Очолював будівництво протоієрей Георгій Смирнов. Будівництво було закінчене в 2000 р. Активну участь і фінансову допомогу у будівництві надавали: - Михайленко Надія Григорівна, мешканка цього села, отець Макарій з Києво-Печерської Лаври і отець Мефодій з Деміївського храму міста Києва. Храм освячено  Блаженійшім Володимиром Митрополитом Київським і всієї України Предстоятелем Української Православної Церкви.

Дістатися з Києва до храму можна від автостанції «Полісся» маршрутним таксі «Київ - Сувид», «Київ - Десна» до зупинки «Жукин - центр».

Святині храму: ікона з мощами преподобного Фіофіла Київського.

Постійних прихожан 35 чол.

Настоятель храму ієрей Віталій Мазурков(01.01.1976 р.н. тезоіменитство ст.ст.25 січня н.ст.7февраля) народився в м. Києві. Після закінчення середньої школи отримав повну вищу освіту в УДУХТ. З 1994 року прихожанин Свято-Покровського храму на Пріорці. З 2000 року прихожанин Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У 2007 році вступив до Одеської Духовної Семінарії. У 2010 року був висвячений у сан диякона, а 7 квітня 2011 архієпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном висвячений у сан ієрея. З благословення Блаженніший Володимира Митрополита Київського і всієї України відряджений єпископом Броварським Вікарієм Київської Митрополії Преосвященнійший Феодосієм, для служіння в храм святителя Миколая Чудотворця села Жукин Вишгородського району Київської єпархії.

Клірик храму протоієрей Георгій Смірнов (28.01.1934 р.н. тезоіменитство ст.ст.17 січня н.ст.30 січня) народився в Росії в селі Шаплякі Оленінській району, Калінінської області. Під час війни евакуйований в Марійську АРСР, потім в Україну, де в Житомирській області почав працювати в колгоспі і знаходився в дитячому будинку, до 1951 року. У Києві закінчив ремісниче училище № 3., Працював електрозварником. Після служби в армії працював в КБ Дарницького радіозаводу потім у Деміївському храмі вивчав Церковну службу, після чого працював в Екзархаті скарбником, де і був висвячений у сан диякона, а згодом у священика. Служив на різних парафіях міста Києва та в 1990 році був направлений в село Жукин Вишгородського району.

Храм святителя Миколая с. ЖукинХрам святителя Миколая с. Жукин Храм святителя Миколая с. ЖукинХрам святителя Миколая с. ЖукинХрам святителя Миколая с. ЖукинХрам святителя Миколая с. ЖукинХрам святителя Миколая с. ЖукинХрам святителя Миколая с. Жукин