Храм на честь св. Іоанна Богослова с. Гайшин

Храм на честь св. Іоанна Богослова с. Гайшин Настоятель: ієрей Сергій Скляренко

Адреса: Київська обл., Переяслав-Хмельницький район, с. Гайшин, вул.Польова 5ас.

Історія храму

Церква св. ап. Іоанна Богослова - це найважливіша пам`ятка невеликого села Гайшин. Вона була створена в кінці 19 століття не пізніше   1880-х   років. Храм звели в   стилі   класицизму. Тут добре помітні ошатні фронтони, дерев`яне декорування фасаду, великі зображення Казанської Божої Матері та Івана Богослова.

Будова виконана з дерев`яних брусків, зараз вони пофарбовані в білий колір, але до 21 століття церква була в різні періоди світло-блакитна та синя.   Великим   надбанням   Гайшинського храму є   внутрішній розпис, який зобразив багато років тому провінційний художник Кондратенко. Він чудово   зберігся на стінах будівлі завдяки тому, що храм повноцінно функціонував навіть у радянський період. Лише в середині 30-х років приміщення пустувало і храм був закритий, потім в 1942 році прихожанам знову дозволили відвідувати богослужіння.

Сучасна церква Іоанна Богослова продовжує працювати у звичному режимі, незважаючи на свій значний вік і велику   історичну значимість.

Храм на честь св. Іоанна Богослова с. Гайшин