Храм на честь Різдва Божої Матері с. Ковалин

Храм на честь Різдва Божої Матері с. КовалинНастоятель: ієрей Вячеслав Семенюк

Адреса: Київська обл., Переяслав-Хмельницький район, с. Ковалин, вул. Москаленка-12

Історія храму

Село Ковалин – старовинне, православна віра передавалася через покоління і в радянські часи тут іще були віруючі люди, але діючого храму не було. До війни в селі йшло будівництво храму, яке так і не було завершене (у війну стіни розібрали люди).

У 1992 році віруючі створили парафію, яку зареєстрували в «Київському Патріархаті». Для богослужінь Сільська рада віддала колишній дитсадок з ділянкою землі. В цьому молитовному домі, який був реконструйований під храм, служиться й понині.

В 2002 році парафія разом з настоятелем перейшла до Української Православної Церкви, де знаходиться й тепер.

В селі на сьогодні налічується 860 жителів, з яких 620 – пенсійного віку. Постійних прихожан у церкві – 4 чол. (в це число входять староста, хор і пономар). Решта (15-20 чол.) ходять не регулярно. Село вимирає й перетворюється в дачне (але далеке) передмістя, тому більше половини будинків просто пустує, бо дачники в них майже не з`являються. В сільській школі навчається від 30 до 50 учнів.

Богослужіння (літургії та вечірні) проходять усередньому частіше ніж раз на тиждень.

Храм на честь Різдва Божої Матері с. Ковалин