Храм на честь апп. Петра і Павла с. Пірнове

Храм на честь апп. Петра і Павла с. ПірновеНастоятель: ієр. Олександр Матіюк

Адреса: Київська обл., Вишгородський р-н, с. Пірнове

Історія храму

Храм на честь апп. Петра і Павла с. ПірновеЗгідно з легендою, місцевість, де зараз розкинулося на березі красуні Десни наше село, була відома ще за часів Київської Русі. Стольні князі, неспішно пливучи на своїх човнах з Києва до Чернігова і назад, любили зупинятися на відпочинок саме тут, на крутому березі річки в дубовому гаю. Ну , а де відпочинок, там і бенкет. Звідси і пішло - Пірново.

Є свідчення, що до революції ці землі належали Києво-Печерській Лаврі. У часи ж радянської влади (тоді Пірні) був центром Висшедубечанского району і оплотом атеїзму. Храму в селі не було ніколи. Але віруючі були, і за їх молитвам Господь Бог влаштував чудесним чином так, що справжня віра прийшла і в с. Пірново. Виконавцем Волі Божої був обраний протоієрей Володимир Терещук.

Ось як все починалося: Теплим сонячним осіннім днем 2011 р. протоієрей Володимир, настоятель храму святих безсрібників Косьми і Даміана в Києві, вирішив відпочити на природі, позбирати гриби. За Божим промислом приїхав саме в Пірново. Ходив по лісу, розфарбованому щедрою рукою осені у всілякі відтінки золота , насолоджувався тишею і чистим повітрям з терпким присмаком квітучого вересу, шукав гриби. Коли кошики наповнилися, всі вже втомилися, але вирішили заглянути в місцевий храм, щоб по можливості чим-небудь допомогти. Але - на жаль! Такого не виявилося. Тод , знехтувавши втому, поїхав до сільради.

Голова місцевої ради Книжников Сергій Олександрович з ентузіазмом сприйняв пропозицію отця Володимира про будівництво храму в селі. Також знайшлися небайдужі люди, які ратують за істинну віру і торжество православ'я, які гаряче підтримали ідею воздвиження храму.

Майбутній храм вирішили назвати на честь славних і всехвальних Первоверховних Апостолів Петра і Павла. При виборі назви виходили з того, що при повній відсутності релігійного життя в селі потрібно проповідувати слово Боже, тобто, те, що робив Апостол Павло заради язичників. А ще враховуючи, що тут вже встигли влаштуватися прихильники різних конфесій та сект, далеких православ'ю, майбутній храм має стояти на камені, щоб "сили адові не здолали". А це - Апостол Петро .

Визначившись з назвою храму, приступили до будівництва, для початку - каплички. Керівництво будівництвом і левову частину витрат взяв на себе протоієрей Володимир. Сільська рада теж не була стороннім спостерігачем в цій богоугодній справі. Голова сільради щодня цікавився ходом будівництва, допомагав вийти із, здавалося б, безвихідних ситуацій, які бувають при всякому будівництві. Істотна допомога була надана районним депутатом Бернадіно Валерієм Анатолійовичем, місцевими підприємцями - Гриценко Сергієм Ісааковичем, Кретова Павлом Анатолійовичем, жителями села - Головіним Олегом Олександровичем, Бражій Олегом Миколайовичем, Шалоплут Анатолієм Петровичем. Активну участь брали всі істинно віруючі.

З Божою допомогою капличка була побудована дуже швидко. 15 липня 2012 приїхала будівельна бригада, а 29 липня того ж року, у День пам'яті святих отців Вселенських Соборів вже відбулося освячення хреста та купола церкви. Для села це була знаменна подія, яка стала святом для всіх. Коли над селом засяяв хрест, у багатьох людей на очах з'явилися сльози - сльози радості, а на вустах слова : "Слава Тобі, Господи, що ми маємо тепер захист від злих духів і місце, де зможемо здійснювати своє спасіння».

Освячення звершив владика Феодосій, на той час єпископ Броварський, вікарій Київської Митрополії. Його Преосвященству співслужили митрофорний протоієрей Димитрій, благочинний Вишгородського церковного округу, та протоієрей Володимир , вже благочинний Оболонського району м. Києва, священики Вишгородського благочиння.

Перша Літургія була відслужена на Покрову - 14 жовтня 2012 р. настоятелем нашого храму ієреєм Олександром Матіюком.

Зараз ми з отцем Олександром всією Парафіяльною громадою, православними мирянами молимося і докладаємо всіх зусиль, щоб поряд з капличкой був споруджений прекрасний величний храм, гідний імені славних і всехвальних Первоверховних Апостолів Петра і Павла.

Віримо і сподіваємося, що милостивий Господь і Заступниця всього людства Матір Божа не залишать нас сиротами в цій справі, пошлють нам Свою допомогу в особі Своїх вірних ревнителів.

Звертаємося до всіх православних християн про допомогу в будівництві храму, щоб кожен міг без сорому зайти і помолитися про спасіння своєї душі і душ своїх близьких, зустрітися з Богом і вилити Йому та Богородиці біль душі своєї, отримати повчання і розраду.