Парафія на честь св. архідиякона Стефана с.Семенівка

Парафія на честь св. архідиякона Стефана с.СеменівкаНастоятель: ієр. Сергій Осипчук

Адреса: Київська обл., Баришівський р-н, с.Семенівка, вул.Будівельників, 18

Історія храму

У довідковій кліровій книзі Полтавської єпархії, від 1912 року, яка знаходиться у Полтавському державному архиві знайдені данні про те, якою була церква в селі Семенівка: Стефанівська  церква дерев’яна з дзвіницею, холодна (не має опалення). Збудована у 1852 році. При церкві знаходилася жіноча церковно-парафіяльна школа. Служащий священик – Федор Мішта.

Під час німецької окупації церву повністю спалили. На даний час на тому місці де був розташований храм знаходяться будівлі сільської ради та клубу.

За проханням громади села 9 грудня 1944р. влада виділила дерев’яну будівлю (склад), яка була перебудована під тимчасовий храм.

1977р. – настоятелем церкви став прот.Петро Матвійович Колянчук. При ньому було капітально переобладнано будівлю церкви, збудовано теплу хрестильню та криту криницю.

2009р. – настоятелем став ієрей Сергій Вікторович Осіпчук. Обладнано сучасне опалення.

25 грудня 2012р. – храм опинився у новоутвореному Березанському благочинні.