Храм Покрова Божої Матері м. Яготин

Клірик: протоієрей Сергій Богодєєв

Адреса: Київська обл. м. Яготин, вул. Шевченка, 79

Історія храму

Храм Покрова Божої Матері м. ЯготинЛісняки були одним з найперших сіл, що виникли поблизу Яготина ще наприкінці XVII століття. Вперше письмово згадуються у 1723 році. Коли в селі з'явилась церква Різдва Пресвятої Богородиці точно не відомо, проте у 1803 році вона вже була. Тоді священиком був Д.А. Шулярський, а населення села складало 1445 осіб. Існувала ще одна церква, на місці якої нині знаходиться Свято-Покровський храм.

Згодом Лісняки влились у склад міста Яготина. Церкви проіснували до встановлення комуністичного режиму, коли й були закриті.

Після Другої світової війни церкву Різдва Богородиці відкрили, і вона була відчинена для віруючих до початку 1960-тих, після чого була зруйнована.

Духовною опікою яготинців у той безбожний час, коли майже всі церкви району були зруйновані, займався отець Симеон (на фото), що жив на хуторі Воронівщина.

У 1992 році відбудована православними Яготина церква Різдва Богородиці (по вул. Шевченка 108-а) "завдяки" її тодішньому священику перейшла до розкольницької організації УПЦ-КП. Віруючі, що вклали сили і власні кошти у її будівництво, були змушені полишити її. Вони утворили нову православну общину, яку очолив отець Віталій Іванкін. Парафія спершу називалась Свято-Троїцькою. Потім, з надією на повернення у майбутньому однойменних розкольницьких храмів у лоно Православної Церкви, щоб уникнути дублювання, вона була освячена на честь Покрова Пресвятої Богородиці за благословенням Блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України.

Храм Покрова Божої Матері м. ЯготинБогослужіння звершується у молитовному будинку.

У липні 2006 року було зведено фундамент храму.

У 2013 році розпочато маштабне будівництво.

Святині

У храмі особливо шанується ікона Божої Матері “Скоропослушниця”.

Розклад богослужінь

Вечірнє богослужіння: 17:00 (влітку), 15:30 (взимку)

Ранкове богослужіння: 8:00

Літургія: 9:00

Акафіст іконі Божої Матері "Скоропослушниця": 8:00 (щовівторка)

Храм відчинено:

У святкові дні з 7:00 до 12:30.

У передсвяткові дні з 16:00 до 19:00.