ЗВІТ по роботі з військовослужбовцями в Бориспільській єпархії

27 грудня  2017 р.

Керівник – протоієрей Володимир Гонтар

Ваше Високопреосвященство, всечесні отці!

Пропоную Вашій увазі про звіт по роботі з військовослужбовцями в Бориспільській єпархії.

1. Дані про військові частини, які розташовані на території єпархії та наявність в них храмів, або молитовних кімнат.

1.1. Військова частина А 2860, м. Бровари. У військовій частині є храм св. вмч. Георгія Побідоносця. Окормляє військову часнину протоієрей Сергій Танас.

1.2. Академія МВС України в с. Новосілки Вишгородського району Київської області. Храм на честь свт. Миколая Чудотворця. Окормляє паству протоієрей Василій Мучичка.

1.3. Навчальний центру Національного Університету Оборони України ім. Івана Черняховського та військова частина А 3085 с. Дівички-1 Переяслав-Хмельницького району. Храм на честь свт. Миколая Чудотворця. Окормляє паству протоієрей Леонід Смаглюк. (з серпня 2017 року в військовій частині призначено капелана з "київського патріархату" та храм звільнено на вимогу командування частини).

1.4. Військова частина 3001 та військова частина 3027 (Навчальний центр підготовки та перепідготовки військовослужбовців за контрактом Національної Гвардії України), с. Старе, Бориспільського району. Окормляє паству ієрей Олександр Неклеса та ієрей Максим Щербаков. (з червня 2017 року введено посаду капелана з числа "священників КП", після цього доступ наших священників до військових частин обмежено).

1.5. Військова частина А 2215 (військово-транспортна авіабригада)
м. Бориспіль. Окормляв паству протоієрей Георгій Носач (останнім часом доступ священника до частини командування обмежує).

1.6. Військова частина А 3723 с. Лютіж та військова частина 3077 (начальний центр Національної гвардії України) с. Нові Петрівці. Окормляє паству протоієрей Димитрій Денисенко.

1.7. Центр реабілітації ветеранів війни та учасників бойових дій,
с. Циблі Переяслав-Хмельницького району. Обладнана молитовна кімната. Паству окормляє протоієрей Стефан Карпець.

1.8. У всіх благочиннях єпархії налагоджена робота з військовими комісаріатами.

2. Перебування священників в зоні проведення Антитерористичної операції:

– протоієрей Володимир Гонтар, душпастирська опіка, доставка гуманітарних вантажів.

– ієрей Максим Молотков, душпастирська опіка, доставка гуманітарних вантажів.

– протоієрей Леонід Смаглюк, доставка гуманітарних вантажів в зону АТО, душпастирська опіка.

3. Перелік та стислий опис заходів, які були проведені відділом у поточному році:

– участь у конференції священників Української Православної Церкви щодо впровадження служби військового духовенства у ЗС України та інших військових формуваннях (11-12 жовтня 2017 року);

– 10-13 січня, 19-21 квітня, 6-10 жовтня 2017 року проведено Духовно-гуманітарні місії до зони проведення бойових дій на сході країни в яких брали участь священники єпархії.

– надання матеріальної та гуманітарної допомоги учасникам АТО та їхнім родинам.

– проведення молебнів під час присяги воїнів;

– проведення молебнів;

– освячення техніки;

– здійснення таїнства сповіді військовслужбовців;

– проведення катехізаторських бесід;

– облаштування приміщення для молитви, в тому числі у польових лагерях;

– освячення службових та казармених приміщень в місцях постійної дислокації військових частин;

– збір пожертвувань для закупівлі обмундирування, продуктів харчування та лікування поранених військовослужбовців;

-–забезпечення військовослужбовців іконами, натільними хрестиками, кишеньковими молитвословами, духовною літературою;

– пастирська опіка над пораненими військовослужбовцями;

– здійснення поховання загиблих воїнів та здійснення панахид по загиблим воїнам.

4. Орієнтовний план заходів з військовослужбовцями на 2017 рік:

– робота по комплектуванню посад військових священників у військових частинах Збройних Сил України та інших військових формувань;

– робота з колишніми військовослужбовцями (учасниками бойових дій) та членами їх сімей, щодо душпастирської опіки та допомоги в їх реабілітації;

– залучення віруючих військовослужбовців до церковного життя у парафіях, на території яких дислокуються військові частини;

– створення і облаштування куточків молитви у народознавчих світлицях військових частин, комплектування необхідною літературою, предметами церковного вжитку;

– катихізаторська робота, бесіди священиків з особовим складом;

– проведення молебнів, участь у присягах, урочистостях;

– обговорення організаційних аспектів надання духовно-пастирської допомоги і моральної підтримки військовослужбовцям Збройних Сил та інших військових формувань священиками з керівництвом військових частин та вищим командуванням;

– розповсюдження “Молитвослова православного воїна”;

– розповсюдження православної літератури;

– залучення військовослужбовців до паломницьких поїздок;

– робота з призовниками у військових комісаріатах.

5. Проблемні питання.

– забезпечення православною літературою, молитвословами для військовослужбовців, Євангеліями кишенькового формату;

– гальмування процесу комплектування посад капеланів священниками канонічної церкви за конфесійною приналежністю в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

– перешкоджання роботи священників канонічної церкви у військових частинах (з боку командування та Генерального Штабу ЗС України), як на території єпархії так і на сході України (в зоні проведення бойових дій).