Храм Різдва Пресв'ятої Богородиці с.Перемога

Храм Різдва Пресв'ятої Богородиці с.ПеремогаНастоятель:

Адреса: 07510, Київська обл. Баришівський район, с. Перемога, вул.Київська  буд.2-А

Історія храму

Табличка біля входу розповідає:«Храм «Різдва Пресвятої Богородиці» с. Ядлівка збудований у 1892 році зусиллям місцевих жителів. У 1934 радянська влада Храм закрила, зруйнувавши верхню його частину, та використовувала будівлю не за призначенням... Храм «Різдва Пресвятої Богородиці» являється пам’яткою спаленого під час війни села, як єдина вціліла споруда. У 1992 році зусиллями благочинного Баришевського р-ну Прот. Михайла, настоятеля приходу ієрея Василя, церковної старости Квітки Тамари храмова будівля була передана церковній громаді.»

Храм Різдва Пресв'ятої Богородиці с.Перемога

Такий вигляд мала церква до 1930-х років - п`ятиверха з дзвіницею над притвором, дійсно, була окрасою давнього села Ядлівка (ксерокопія з малюнка).

Храм Різдва Пресв'ятої Богородиці с.Перемога

Церква єдина споруда, що вціліла в спаленому німцями селі під час Великої Вітчизняної війни, проте радянська влада використовувала храм не за призначенням і привела його в жалюгідний стан.

Храм Різдва Пресв'ятої Богородиці с.Перемога

Там де боголюбиві предки молилися Богу, їх нащадки танцювали і дивились кіно.

Храм Різдва Пресв'ятої Богородиці с.Перемога

Пам'ятний знак у вигляді хреста, що встановлений перед храмом, зроблено за проектом художника Володимира Сергійовича Тітуленка. Цей хрест є втіленням подяки селян Богу за відродження села з попелу, адже власне церква єдина споруда, яка не постраждала у вогні війни, власне з храму почалася нова сторінка відродженого села.

Храм Різдва Пресв'ятої Богородиці с.Перемога

В 1654 році в Ядлівці. дорогою до Москви, зупинявся антіохійський патріарх Макарій. В описі подорожі патріарха Ядлівка згадується, як укріплене поселення з церквою в ім'я Різдва Богородиці.

каплиця св.ап. Андрія Первозванного