Новини єпархії

Пам'ять преподобного Антонія Печерського

Пам'ять преподобного Антонія Печерського23 липня, в Неділю 7-му після П’ятидесятниці, День пам’яті преподобного Антонія Печерського, Київського, начальника усіх руських ченців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври.

Детальніше...

Вітаємо владику Антонія з Днем Тезоіменитства!

Вітаємо владику Антонія з Днем Тезоіменитства!Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико Антоній!

Прийміть щирі вітання з Днем Вашого Тезоіменитства - Днем преподобного Антонія Печерського, начальника руського чернецтва. Молитовно бажаємо Вам кріпості сил духовних і тілесних, терпіння, довгих років життя, допомоги Божої в усіх справах, в служінні на славу Господа нашого і благо народу Його!

Молитвами преподобного Антонія нехай дарує Вам Пастиреначальник Христос Свою благодатну поміч у Ваших архипастирській праці на благо Святої Церкви.

Іс полла еті, Деспота!

З любов'ю у Христі,
духовенство та вірні Бориспільської єпархії

Фільм, присвячений 50-літтю митрополита Антонія (Паканича) (відео)

Фільм, присвячений 50-літтю митрополита Антонія (Паканича) (відео)В цьому році виповнюється 50 років митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію, Керуючому справами УПЦ, Ректору КДА і С, постійному члену Священного Синоду УПЦ.

Детальніше...

БРОВАРИ. До собору святих апостолів Петра та Павла прибула чудотворна ікона Матері Божої Радомишльська

БРОВАРИ. До собору святих апостолів Петра та Павла прибула чудотворна ікона Матері Божої РадомишльськаУ суботу 22 липня 2017 р. до собору на честь святих апостолів Петра та Павла міста Броварів прибула чудотворна ікона Матері Божої Радомишльська (Іверська).

Детальніше...

Свято Казанської ікони Пресвятої Богородиці

Свято Казанської ікони Пресвятої Богородиці20 липня, напередодні свята Казанської ікони Пресвятої Богородиці, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив Всенічне бдіння у храмі ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних радосте» Києво-Печерської Лаври.

Детальніше...

ОСЕЩИНА. Пройшов літній православний табір «Десенка»

ОСЕЩИНА. Пройшов літній православний табір «Десенка»З благословення Високопреосвященнішого Антонія митрополита Бориспільського та Броварського і ініціативи благочинного 2-го Вишгородського округу протоієрея Олександра Стасіва вперше був організований дитячий православний табір «Десенка» для маленьких парафіян Храму на честь Святителя Спиридона Єпископа Триміфунтського Чудотворця с.Осещина.
Дитячий табір розмістився на мальовничому березі однієї з найпрекрасніших і цілющих річок України - Десні, якщо точніше, то в тих місцях, де в далекій давнині розміщувалися землі Пустинно-Миколаєвського ЗАДЕСНЯНСЬКОГО (тому що перебував за Десною) чоловічого монастиря с. Ольжичі. За переказами це село, і монастир були засновані Святої Рівноапостольною великою княгинею Ольгою.
Протягом багатьох століть ці місця відвідували паломники, щоб поклонитися Чудотворного образу Святителя Миколая Мир Лікійських Чудотворця. Цей образ був привезений Великою княгинею Ольгою з Візантії, що і стало приводом до назви цієї пустелі. Це один з перших християнських монастирів Київської Русі.
Так що місце розташування нашого табору було не простим, це місце намолене нашими святими предками. Недалеко від табору, десь близько 600 метрів, на місці зруйнованого монастиря, споруджений новий сучасний Храм-каплиця на честь Святителя Миколая Мир Лікійських Чудотворця, але тепер уже село називається Новосілки. Цей Храм був споруджений на поминання душ покійних воїнів - міліціонерів, які віддали свої життя на вівтар служіння рідної Батьківщини.
А що ж означає назва нашої річки Десна? Передбачається, що воно походить від старослов'янського «десн'» - «правий». Подання у слов'ян про те, де біля річки ліво і де право, було не таким, як у нас. Ліворуч і праворуч у них було з точки зору руху вгору за течією. Десна - це значить права річка. Вимовлялося це в давнину так: Дьсна. Права, якщо йдеш вгору за течією і бачиш її праворуч від себе. Лівих річок набагато менше, але і вони є. У слов'ян, як і у всіх індоєвропейців, поняття «праве» поєднувалося з уявленнями про правильність, справедливості і позитивності.
Ось така коротка історична особливість місця розташування православного дитячого табору.
Яка ж мета була проведення цього заходу?
Перш за все - об'єднання духовне дітей. Це для нас дорослих літо - всього лише один з сезонів року. А для дітей - це найулюбленіша пора їх безтурботного життя.
Кожен такий день для дитини - велика радість, особливо якщо він є учасником православного табору.
Головна місія табору - духовне, душевне, і фізичне перетворення дітей. З хлопцями протягом всього періоду постійно перебував священик ієрей В'ячеслав Стеценко, клірик Храм на честь Святителя Спиридона Єпископа Триміфунтського Чудотворця с.Осещина, матінка Людмила Стеценко, раба Божа Іоанна Клічук, Олена Вітер, приїжджали на підмогу батьки деяких дітей, багато батьків забезпечували безперебійного живлення дітвори, так як гри на повітрі незмінно призводять до «хорошому апетиту».
За час відпочинку в таборі діти не тільки зміцнили своє здоров'я, але і дізналися, як правильно вести себе в екстремальних умовах, орієнтуватися на місцевості. Діти познайомилися з природою рідного краю - вчилися готувати на багатті, збирати цілющі трави і заварювати з них чай, слухати спів птахів і розрізняти звуки лісу. Адже треба зізнатися, всі ми пам'ятаємо з дитинства аромат печеної картопельки в багатті ...
Але найголовніше - це духовне єднання, загальне ранкове і вечірнє молитовне правило, бесіди на духовні теми, православні притчі і загадки.
Дуже важливо в умовах сучасного суспільства, комп'ютеризації та глобалізації викликати у дітей інтерес до духовної культури, до навколишнього світу, побожне ставлення до святинь, любов до Православної традиції і своїй Вітчизні.
У православному таборі «Десенка» дорослі намагалися все це донести до дітей і одночасно з духовним, створити атмосферу дитячої творчості в усьому - в іграх на суші і на воді, приготуванні сніданків, обідів, вечерь і безкінечності перекусів, так як на воді апетит ой- ой який.
За час табору було досягнуто найголовніше - діти їхали додому зі сльозами на очах, юнак Нестор просто плакав ридма. А як відомо, просто так сльози не течуть. У дітвори була одна тільки прохання до настоятеля Храму на честь Святителя Спиридона Єпископа Триміфунтського Чудотворця с.Осещина протоієрею Олександру, продовжити цю добру традицію і ще раз організувати такий корисний відпочинок.
Молитвами Святителя Спиридона Єпископа Триміфунтського Чудотворця спаси Господи.

ВИЩА ДУБЕЧНЯ. Престольне свято храму на честь Казанської ікони Божої Матері

ВИЩА ДУБЕЧНЯ. Престольне свято храму на честь Казанської ікони Божої Матері21 липня 2017. Храм на честь Казанської ікони Божої Матері с. Вища Дубечня 2-го Вишгородського Благочиння Бориспільської Єпархії УПЦ.
Сьогодні у цьому селищі Престольне Свято на честь Божої Матері. Божествену Літургію звершив благочинний протоієрей Олександр Стасів у співслужінні з настоятелем храму ієреєм Володимиром Бабчій і протоієреєм Олександром Матіюк.

У цей святковий день у цьому простому сільському храмі почувалася незрима присутність Богородиці, це відчувалося і на Божественній Літургії, коли практично весь храм співав церковні піснеспіви, і на Хресній Ході навколо Храму, де на одному диханні неслось навкруги «Пресвята Богородиця Спаси нас», і на святковій трапезі, де всі присутні, і священство і парафіяни, і гості, сиділи за одним столом. На протязі усього дня було відчуття спільної великої родини, єдиної у своєму прагненні до Царства Небесного, до Отця і його Пречистої Матері.

Пресвята Богородиця, помагай нам!

 

У Києві 27-28 липня УПЦ проведе святкові заходи на честь Дня хрещення Русі

У Києві 27-28 липня УПЦ проведе святкові заходи на честь Дня хрещення РусіУкраїнська Православна Церква 27 липня проведе молебень на Володимирській гірці та хресну ходу центральними вулицями Києва з чудотворними іконами, а 28 липня відбудеться святкова Божественна літургія на площі перед Успенським собором Києво-Печерської лаври.

Детальніше...

БРОВАРИ. Парафіяни Другого Броварського благочиння здійснили паломницьку поїздку по святиням Чернівецько-Буковинської єпархії

БРОВАРИ. Парафіяни Другого Броварського благочиння здійснили паломницьку поїздку по святиням Чернівецько-Буковинської єпархії15-17 липня парафыянвми Другого Броварського благочиння була здійснена паломницька поїздка по монастирях і храмах Чернівецько-Буковинської єпархії. Члени релігійної громади змогли побачити красу православних храмів міста Чернівці, а також монастирів Чернівецькій області.

Детальніше...

Пам'ять преподобного Сергія Радонезького

Пам'ять преподобного Сергія Радонезького17 липня, напередодні дня знайдення чесних мощей прп. Сергія, ігумена Радонезького, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив всенічне бдіння у храмі ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних радосте» Києво-Печерської Лаври.

Детальніше...

Сторінка 1 із 195

July 2017
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6