Новини єпархії

ЗОЛОТОНОША. Святкова літургія у Красногірському монастирі.

ЗОЛОТОНОША. Святкова літургія у Красногірському монастирі.18 травня, у день свята Преполовіння П'ятидесятниці, Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив святкову Божественну літургію у Свято-Покровському Красногірському жіночому монастирі поблизу міста Золотоноші Черкаської області.

ЗОЛОТОНОША. Святкова літургія у Красногірському монастирі.ЗОЛОТОНОША. Святкова літургія у Красногірському монастирі.ЗОЛОТОНОША. Святкова літургія у Красногірському монастирі.ЗОЛОТОНОША. Святкова літургія у Красногірському монастирі.ЗОЛОТОНОША. Святкова літургія у Красногірському монастирі.ЗОЛОТОНОША. Святкова літургія у Красногірському монастирі. 

ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.

ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.15 травня  2022 року у храмі святих благовірних страстотерпців Бориса та Гліба міста Переяслава відбулася Божественна літургія з нагоди престольного свята.

Очолив богослужіння благочинний першого Переяслав-Хмельницького благочиння архімандрит Ніл (Семенець) у співслужінні духовенства храму. Після богослужіння відбувся хресний хід та освячення води.         

Накінець архімандрит Ніл  побажав прихожанам мати віру як у розслабленого біля овечої купелі, та бути вірним Господу та Церкві Христовій.

  ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.ПЕРЕЯСЛАВ. Престольне свято Борисо-Глібського храму.

Відбулося засідання Священного Синоду УПЦ

Відбулося засідання Священного Синоду УПЦ12 травня 2022 року після Божественної літургії у Хрестовому-домовому храмі на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських при резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує підсумки засідання Священного Синоду УПЦ.

Детальніше...

Архієреї та духовенство Української Православної Церкви поклали квіти до могили Невідомого солдата

Архієреї та духовенство Української Православної Церкви поклали квіти до могили Невідомого солдата9 травня 2022 року, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрій, архієреї та духовенство Української Православної Церкви поклали квіти до могили Невідомого солдата на території Парку Вічної Слави поблизу Києво-Печерської Лаври. 

Детальніше...

Неділя 3-тя після Пасхи, святих жінок мироносиць

Неділя 3-тя після Пасхи, святих жінок мироносиць8 травня, у Неділю 3-тю після Пасхи, святих жінок мироносиць, Керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, звершив Божественну Літургію в Свято-Покровському кафедральному соборі міста Бориспіль.

Детальніше...

Свято-Стефанівська парафія села Семенівки передала гуманітарну допомогу Харківщині.

Свято-Стефанівська парафія села Семенівки передала гуманітарну допомогу Харківщині.2 травня 2022 року настоятель Свято-Стефанівського храму села Семенівки ієрей Євгеній Муравіцький разом із парафіянами передали зібрані продукти харчування для постраждалих сіл Харківщини.

Свято-Стефанівська парафія села Семенівки передала гуманітарну допомогу Харківщині.

Свято-Успенська парафія Березані передала продукти для вимушених переселенців.

Свято-Успенська парафія Березані передала продукти для вимушених переселенців.3 травня 2022 року священик Свято-Успенського храму міста Березані ієрей Андрій Борбіч зустрівся із працівниками Березанського міського територіального центру соціального обслуговування.

Священик передав зібрані продукти харчування та паски.

Допомога буде централізовано роздана вимушеним переселенцям, котрі зараз перебувають у Березані.

По всіх храмах та монастирях Бориспільскої єпархії буде звершено заупокійні богослужіння та молебні за утвердження миру в Україні.

По всіх храмах та монастирях Бориспільскої єпархії буде звершено заупокійні богослужіння та молебні за утвердження миру в Україні.

 

 

 

 

 

8-9 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

З благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія у всіх храмах та монастирях Бориспільської єпархії УПЦ у ці дні необхідно піднести молитви за загиблими і померлими у Другій світовій війні та звершити молебні за утвердження миру в Україні.

Коментар юридичного відділу Бориспільської єпархії щодо рішення Броварської міської ради від 06.05.2022 року, про призупинення діяльності Української Православної Церкви на території громади

Коментар юридичного відділу Бориспільської єпархії щодо рішення Броварської міської ради від 06.05.2022 року, про призупинення діяльності Української Православної Церкви на території громади

   Рішенням сесії  Броварської  міської ради від 06.05.2022 року, було призупинено діяльність Української Православної Церкви на території громади на весь період воєнного стану. Текст зазначеного рішення не був оприлюднений. Але, згідно повідомлення на офіційному сайті ради планують провести наступні дії, а саме: буде встановлено охорону об’єктів  нерухомості церковних громад УПЦ і введено особливий режим їхньої роботи. Під забороною будуть проведення зборів, мітингів, ходів та всіх інших масових заходів. Як вбачається з коментарів мера м. Бровари Сапожка І.В., місцева влада активно наполягає на переході релігійних громад Української Православної Церкви у підпорядкування ПЦУ.

    Вважаємо таке рішення Броварської міської ради незаконним та таким, що порушує конституційні права громадян на свободу віросповідання.

    24 лютого 2022 року, в перший день військової агресії Російської Федерації проти України, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій  засудив цю військову агресію, звернувся до Президента Російської Федерації із закликом негайно припинити братовбивчу війну та назвав цю війну «повторенням Каїнового гріха, який по заздрості убив свого рідного брата та не має виправдання ні у Бога, ні у людей».

    Українська Православна Церква засуджує війну проти України, повністю розділяє усі скорботи, що випали на долю нашої Батьківщини і нашого багатостраждального народу. Всі єпархії, монастирі та парафії Української Православної Церкви допомагають біженцям, лікарням, військовим і теробороні, нужденним, опікуються людьми, які потрапили у скрутне становище внаслідок бойових дій.

    Відповідно до ст. 19 Конституції України, «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

    Жодний закон або нормативно – правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом забороняти або втручатися у діяльність релігійних організацій, навіть за умови воєнного стану. А вимога посадових осіб органів місцевого самоврядування про зміну підлеглості релігійних громад УПЦ на користь новоутворенної  ПЦУ, є втручанням у внутрішні справи релігійної громади. Це суперечить як Європейській Конвенції з прав людини, так і Конституції України, оскільки «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави» (ст. 35 Конституції України).

    З огляду на вищезазначене слід констатувати, що рішення про заборону діяльності релігійних громад УПЦ є незаконним та не має ніякої юридичної сили.

    Під час воєнного стану в Україні продовжують діяти закони нашої держави, в тому числі і Кримінальний кодекс України. Слід нагадати депутатам місцевих рад про те, що за перешкоджання здійсненню релігійних обрядів передбачена відповідальність за ст. 180 Кримінального кодексу України.

    В разі блокування входу до релігійних споруд, або створенні будь – яких інших перешкод для проведення богослужінь, радимо звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення. 

 

 

Антипасха.

Антипасха.1 травня, у Неділю 2-гу після Пасхи, Керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, звершив Божественну Літургію в Свято-Покровському кафедральному соборі міста Бориспіль.

Детальніше...

Сторінка 1 із 370

May 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Останні новини

01.05.2022