У Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУ

У Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУ17 березня 2019 року у храмі на честь Успіння Богородиці села Погреби Броварського району Київської області після Божественної літургії до храму увійшли представники сільської територіальної громади, які не є прихожанами храму.

Під час молебню у храмі відбувалася штовханина та лунали провокаційні заклики від агресивних селян про своє бажання перевести релігійну громаду разом із храмом до невизнаної православним світом ПЦУ. Проте, прибула на місце поліція вивела всіх із храму і прихрамової території. Молебень православні вимушені були служити біля воріт храму. Прихильники ПЦУ провели свої збори неподалік від храму. За результатами переговорів між представниками двох сторін було досягнуто домовленості розглянути конфліктне питання у юридичному полі.

Серед жителів села активісти "переходу" розповсюджували агітаційну передвиборчу літературу одного із кандидатів у Президенти України.

Нагадуємо, що 2 лютого 2019 р. в селі Погреби в залі засідань сільської ради близько сотні жителів села зібралися, щоб змінити юрисдикцію релігійної громади. Назвавши себе «православною громадою храму», учасники засідання «одноголосно» проголосували за перехід православного храму в Погребах в невизнану православним світом ПЦУ. Слід зазначити, що для того, щоб переконати селян перевести Успенський храм в нову церковну структуру, активісти ПЦУ вдалися до брехні і відвертих маніпуляцій.

У свою чергу більшість дійсних членів релігійної громади Успіння Пресвятої Богородиці села Погреби повідомила, що ніяких рішень щодо переходу в ПЦУ не приймала і залишається вірною Українській Православній Церкві і її Предстоятелю - Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Тому спроба активістів перевести Успенський храм в ПЦУ вірними УПЦ розцінюється, як насильницька і не відповідає бажанню більшості членів релігійної громади.

За офіційними даними, в Погребах проживає більше 2 тисяч осіб. У селі існує декілька протестантських і інших релігійних громад. Серед прибічників "переходу" помічено велику кількість послідовників неправославних віросповідань і відкритих атеїстів. Разом із тим, регулярно до православного храму ходить невелика кількість жителів.

 
 
 
 
 
 
У Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУУ Погребах на Броварщині відбулася спроба захоплення храму прихильниками ПЦУ